Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 13:39
 
AK KADINLAR KONGRELERİNE HAFİK'TEN BAŞLADI
AK Parti Kadın Kolları Genel Merkezi 6. Olağan Kongresi sürecini Sivas’ın Hafik ilçesinden başlattı.
SİYASET Haberi
AK KADINLAR KONGRELERİNE HAFİK'TEN BAŞLADI

Kadın Kolları Teşkilatı Türkiye’deki ve Sivas’taki kongre sürecini hafta sonu Hafik ve Ulaş ilçesinde gerçekleştirdi. Kongrelere AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve Hafikliler ile Ulaşlılar katıldı.

İlk olarak Hafik İlçe Kongresini gerçekleştiren AK Kadınlar burada mevcut başkan Hatice Soğancıoğlu ile devam kararı aldı. Kongrede kadınların AK Parti için önemine vurgu yapıldı.

Hafik İlçesinden sonra Ulaş Kongresini gerçekleştiren AK Kadınlar burada da Mevcut Başkan Aslıhan Ceyhan ile devam kararı alındı.

Kongrelerde Konuşan AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Sivas teşkilatları olarak ilçeler ile birlikte uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu ise, AK Parti için kadınların önemli olduğuna dikkat çekerek, “ Seçimlerde Kadınlara büyük işler düşüyor, bizim partimizin mihenk taşları siz kadınlarsınız, evinizden, işinizden ve çocuklarınızdan fedakârlık yaparak kapı kapı dolaşıp hizmetlerimizi anlatıyorsunuz, hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, kendisinin de kadın kolları teşkilatından geldiğini ifade ederek AK Parti’nin kadınlara büyük önem verdiğini söyledi. Milletvekili Ekinci, “Önümüzde 2023 seçimleri var, bu seçimler ülkemizin geleceği için büyük önem arz etmektedir. Çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz burada Biz kadınlara büyük işler düşüyor, ayrım yapmaksızın Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Her seçimde olduğu gibi 2023 seçimlerinin de mimarı siz kadınlar olacaksınız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: AK, KADINLAR, KONGRELERİNE, HAFİK'TEN, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı