Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 17:53
 
AK PARTİ ULAŞ KONGRESİ YAPILDI
7. Olağan Kongre Sürecini dün Ulaş ilçemizden başlatan AK Parti İl Teşkilatı ikinci kongresini Hafik İlçesinde yaptı.
SİYASET Haberi
AK PARTİ ULAŞ KONGRESİ YAPILDI

Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları ve Ulaşlı vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hafik İlçe Başkanımız Habib Görler, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren tüm Türkiye’ye olduğu gibi Sivas ve Hafik’e çeşitli yatırımlar yaptığının altını çizerek, “ Bu hizmetleri biz saymakla bitiremeyiz, Allah bu hizmetleri yapanlardan, vesile olanlardan ve vatandaşlarımızın kullanmasına vesile olanlardan kat be kat razı olsun. Bu hizmetleri ilimize ve ilçemize kazandırılmasında, tabiri caizse ilmek ilmek işlenmesinde çok büyük katkıları olan yanına gittiğimizde bizim derdimizle dertlenen çok kıymetli bakanıma saygılarımı arz etmek istiyorum. Bu süre zarfı içerisinde hakeza kıymetli il başkanımıza da çok teşekkür etmek istiyorum. Teşkilatımızın, İlçe Başkanlarımızın derdiyle dertlenen gerekirse hasta yatağından dahi kalkarak bizlerin sorunları ve çözümleri için çaba sarf eden çok değerli Hakan Aksu Başkanıma huzurlarınızda teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu.

Görler’in ardından kürsüye gelen AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu ise, bu kutlu yürüyüşün 19 yıl önce başladığına dikkat çekerek, “Bu yürüyüş bundan 19.yıl önce baskıların vesayetin hukuksuzluğun hukukun ferman olduğu bir Türkiye de “muhtar bile olamaz” denilen ”Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaktığı meşalenin aydınlattığı yolda başladı.” diye konuştu.

Hafik ilçesine yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren İl Başkanı Aksu, ”Bugün Hafik Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hafik bizim için önemli, Hafik’e önem veriyoruz.Hafik’i önemsiyoruz. Bunun en büyük göstergesi ise Hafik’e yaptığımız hizmetlerdir, yatırımlardır, Ben Hizmetlerin bir kaçını buradan hatırlatmak istiyorum; Pusat Özen Barajı ve İmranlı Barajlarını bölgemize kazandırarak 220 Bin Dönüme yakın arazimizi sulu tarıma kazandırdık. Açık Kadın Cezaevini Hafik İlçemize taşıdık.500 Seyirci Kapasiteli Kapalı Spor Salonunu yine ilçemize kazandırdık.Tüm Resmi kurumların hizmet araçlarını yeniledik. Sizlerin AK Partiye olan desteği ile de bu yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi daha da artıracağız inşallah. Ben tekrar Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor Habib Başkanım ve yeni yönetimine bundan sonraki dönem de başarılar diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan TBMM Mili Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, Sivas’a AK Parti döneminde çok büyük hizmetler yapıldığına vurgu yaparak, “Sivas’a 28 Milyar TL’lik yatırım yaptık, bu yatırımların içerisine 16 Milyardan fazla tutan hızlı tren dâhil değil.Bu yatırımlarla Türkiye’de hizmet alan ilk 10 il içerisindeyiz, eğer 16 Milyardan fazla bedel tutan hızlı treni eklersek Türkiye’de ilk 5 il arasına giriyoruz. Kamu eli yapılıp Sivas’a kazandırılmayan hiçbir hizmet yoktur. Buna Hafik’li kardeşlerim şahittir ama yeter mi yetmez, daha çok çalışacağız daha çok hizmet getireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Habib Görler ile devam kararı alındı. Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sonra erdi.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: AK, PARTİ, ULAŞ, KONGRESİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı