Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 14:39
 
AKSU'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
AKSU'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aksu Mesajında "Milletimiz 96 yıl önce, yedi düvele karşı sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini, 30 Ağustos 1922'de büyük bir zaferle taçlandırmış, ardından da bu topraklardaki son şaheserimiz olan Cumhuriyetimizi kurmuştur. Aziz milletimizin zafer takı olan bu eserin zemini cennet yurdumuzdur. Harcı, yapısı insanımızdır. Çatısı ay yıldızlı al bayrağımız, ruhu da milletimizin iradesidir. Bu eser 96 yıldır dimdik ayaktadır ve inşallah, ilelebet payidar olacaktır.

Bizler Türk Cumhuriyetinin evlatları olarak, bayrağımıza rüzgâr olmaya, bir ve beraber istiklalimizi, Cumhuriyetimizi korumaya, yaşatmaya devam edeceğiz. Bununla yetinmeyeceğiz. Çağın gerekliliklerini yerine getireceğiz.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde belirlediğimiz 2023 hedeflerimiz doğrultusunda, bir ve beraber çalışacağız. Üreteceğiz, kalkınacağız ve inşallah, 'yerli ve milli' eksende, genç nesillerimize daha güçlü ve daha büyük bir miras bırakacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü kutlamalarının, öncelikle milli ve manevi bütünleşmemize, vesile olmasını diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dünden bugüne bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. " ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: AKSU'DAN, CUMHURİYET, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı