Haber Detayı
17 Eylül 2017 - Pazar 22:25
 
Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali Ataşehir’de Başlıyor
İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yerel kültürleri dayanışmaya çağıran ve ‘El ele hep güzele’ misyonuyla hayata geçirmeyi amaçlayan Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali, Ataşehir’de faaliyet gösteren 22 derneğin katılımıyla 24 Eylül’de başlayacak. Küçükbakkalköy Mahallesi’ndeki Nâzım Hikmet Parkı’nda gerçekleştirilecek festival 01 Ekim’e kadar sürecek.
KÜLTÜR Haberi
Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali Ataşehir’de Başlıyor

Ataşehir’de  Nazım Hikmet Parkı’nda gerçekleşecek festivalde Sevcan Orhan, Haluk Levent gibi sanatçıların yanı sıra katılan yörelerin yöresel sanatçıları da festival programında yer alacak.  Festivalin sloganı ‘El ele hep güzele’ misyonunu amaçlayan   festival komitesi  Sadi Özata,  gazeteci Himmet Kaya, gazeteci- yazar Eylem Aydoğdu ve Şemsettin  Değer,  bu festivali geleneksel hale getirmeyi amaçlıyor. 
Festivalde  Ağrı, Artvin, Amasya, Balkanlar, Bayburt, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kafkaslar, Kars, Kastamonu, Malatya, Ordu, Sinop, Sivas, Tokat, Tunceli, Van  ve Yozgat  il dernekleri olmak üzere toplam yirmi iki  il derneği  yer alıyor. Dernekler festival süresince futbol, yöresel yemek, halk oyunları, yöresel kıyafet gibi birçok dalda birbirleriyle yarışarak festivalin en özel renklerini oluşturmaya hedefliyor. 
Tuz Medya  Organizasyon şirketi olarak komite grubu,  festivallerinde  birçok sosyal projeye de yer veriyor. İhtiyaç sahibi 1000 çocuğu tepeden tırnağa giydiren  ‘I. Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’  Ataşehir Kızılay şubesini  kan bağışı için fuaye alanına sekiz gün boyunca konuk ediyor. Ayrıca festival bitiminde komite, kendilerine Anadolu’nun bir okulunu  kardeş okul seçip, orada da 200 ihtiyaç sahibi çocuğu giydirmeyi hedefliyor. Ataşehir Engelliler Derneği ve Ataşehir Yeşilay’da  festivalin en önemli sosyal projeleri  olarak öne çıkıyor. Türkiye’de  ilk defa bu konsepte bir festival olma özelliği taşıyan   ‘I. Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’ ülkenin birçok il ve ilçelerinde de festivallerini yaşatmayı amaçlıyor.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anadolu, Kültürleri, Dayanışma, Festivali, Ataşehir’de, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı