Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 12:07
 
Ata’nın mirasına talan devam ediyor
Adını ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alan, İstanbul Beykoz’da bulunan Cumhuriyet köyündeki Atatürk Korusu Rize Kalkandelen Vakfı’na kiralandı. Eski Rize Kalkandere Vakfı Başkanı Gürsel Aycibin, sosyal medya hesabından korunun bulunduğu mesire alanına kafeterya ile pek çok sosyal tesisin yapılacağını, video paylaşımıyla açıkladı.
DİĞER Haberi
Ata’nın mirasına talan devam ediyor

İstanbul Beykoz’da adını ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alan, Cumhuriyet köyündeki Atatürk Korusu tehdit altında. Korunun da içinde bulunduğu 150 dönümlük orman alanının sessizce Orman Fakülteliler Derneği’ne kiralandığı ortaya çıktı. Rize Kalkandere Vakfı da söz konusu alanın bir kısmını kiraladığını ve alana düğün salonundan restorana birçok eğlence tesisi yapacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ne başvurarak Atatürk Korusu’nun da bulunduğu alanın ekolojik ve kültürel yapısının korunabilmesi için kendilerine tahsis edilmesini istedi. CHP’li meclis üyesi Cemal Sataloğlu, “Atatürk yadigârı bu koru yok edilmek isteniyor” diye konuştu.

Rize Kalkandere Vakfı eski başkanı Gürsel Aycibin, sosyal medya hesabından “Kalkandere Vakfı mesire alanı” adıyla paylaştığı videoda, söz konusu 150 dönümlük arazinin 30 dönümüne ilişkin vakfın ön protokol imzaladığını duyurdu. Ormanlık alanın havadan görüntülerine yer verilen videoda, 30 dönümlük arazi üzerine düğün salonundan kafeteryaya kadar pek çok sosyal tesisin yapılacağı belirtildi. Aycibin, video paylaşımının üzerine “Yürüyüş parkurları ve eğlenme alanlarıyla siz hemşerilerimize şehrin tüm stres ve yorgunluğunu atma olanağı sunacağız” mesajını yazdı
Alanda işgalci konumdaki çay evi, dün boşaltıldı.
SOLMEDYA HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ata’nın, mirasına, talan, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı