Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 21:49
 
BAKAN 7 KITADAN ÖĞRENCİLERLE
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören 59 ülkeden öğrencilerle buluştu.
GÜNDEM Haberi
BAKAN 7 KITADAN ÖĞRENCİLERLE

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bursa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’deki 7 uluslararası proje okulundan biri olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Okul girişinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Okul Müdürü Mehmet Türkmen’in yanı sıra farklı ülkelerden öğrenciler tarafından karşılanan Bakan Selçuk, kısa sürede birçok projede ödül kazanan okula hayran kaldı. 59 ülkeden 167’si yabancı olmak üzere toplam 391 öğrencinin öğrenim gördüğü okuldaki fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarını gezerek öğrencilerin çalışmalarını yakından inceleyen Bakan Selçuk, bazı öğrencilerle Türkçe ve İngilizce sohbet etti. Biyoloji laboratuvarındaki bir öğrencinin mikroskopla çalışmasını inceleyen Bakan Selçuk, başka bir sınıfta ise öğrencilerin zekâ oyunlarına ortak oldu. Okuldaki teknolojik imkân ve öğrencilerin çalışma azmine hayran kaldığı söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “İşte 2023 yükleniyor” ifadelerini kullanarak öğrencileri alkışladı. Bakan Selçuk, Türkiye’nin sayılı okullarından birini inşa ettiği için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı da tebrik ettiğini söyledi. 
Ziyaret sonunda öğrenci ve öğretmenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Selçuk’a Afgan bir öğrenci tarafından Türkiye ve Afganistan bayraklarının işlendiği halı hediye edildi.

 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: BAKAN, 7, KITADAN, ÖĞRENCİLERLE,
Yorumlar
Haber Yazılımı