Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 00:08
 
BAŞKAN BİLGİN'DEN İŞ YERLERİNE ZİYARET
Sivas'ta istihdama katkı sunan iş yerlerine yönelik ziyaretler gerçekleştiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin son ziyaretini Pandemi sürecinde istihdamını yüzde 50 artıran Yıldırım Çoraplarına yaptı. Bu kapsamda Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yıldırım’dan bilgi alan Başkan Bilgin, işçilerle de de sohbet etti.
YEREL Haberi
BAŞKAN BİLGİN'DEN İŞ YERLERİNE ZİYARET

Ülkemizde yaşanan zorlu süreçte ilimizde faaliyet gösteren Yıldırım Çorap Fabrikası istihdamını yüzde 50 artırdı. Toplam 500 olan çalışan sayısı 750’ye çıkarıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de fabrikayı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Yıldırım’a teşekkür etti. Fabrika faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Bilgin işçilerle de sohbet etti.

 

Fabrika ziyareti hakkında açıklama yapan Başkan Bilgin,  “Daha önce 500 işçi istihdam eden Yıldırım Çorap Fabrikası Pandemi sürecinde olmamıza rağmen işçi sayısını 750’ye çıkarmış. İstihdamın artırılmasına çok mutlu olduk. İş yeri sahibi Hayrettin Yıldırım’a ilimizde istihdamı artırdığı için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Üretene istihdam sağlayana yardımcı olmak bizim görevimizdir diyen Başkan Bilgin, “Dönem dönem fabrikalarımızı ziyaret ederek çalışanlarımıza ve iş yeri sahiplerimize manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonrada daha çok çalışarak daha çok istihdam ederek bu şehre bu ülkeye hizmet edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: BAŞKAN, BİLGİN'DEN, İŞ, YERLERİNE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı