Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 19:42
 
BAYKAN ÇERKESLERİN KONUĞU OLDU
Cumhur ittifakının Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, seçim gezileri kapsamında Maltepe Çerkes Derneği üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.
SİYASET Haberi
BAYKAN ÇERKESLERİN KONUĞU OLDU

Cumhur ittifakının Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, seçim gezileri kapsamında Maltepe Çerkes Derneği üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Maltepe'de tüm kesimler tarafından sevilen ve gittiği tüm toplantılarda yoğun kalabalıklar tarafından karşılanan Ahmet Baykan bu kez Maltepe Çerkes Derneğine konuk oldu. Burada yaptığı konumada oldukça çarpıcı ifadeler kullanan Baykan, Maltepe'nin 10 yıldır hizmetten yoksun kaldığını söyledi.

AÇILIŞ KONUŞMASI MURAT ÖZDEN'DEN

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan Maltepe Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden kısaca Çerkeslerin tarihinden bahsederek; ‘’Çerkesler Kurtuluş Savaşında Atatürk’ün yanında yer almışlardır. Bu toprakları vatan biliyoruz. Bizleri diğer derneklerle bir tutmamanızı istirham ediyoruz. Elbette diğer derneklerin her biri de çok kıymetlidir. Ama hiç birinin dillerini, kültürlerini koruma endişesi yoktur. Kuzey Kafkasya’nın bağımsızlığını Çerkez olarak kalabilirsek savunabiliriz.Bu da devletin ve yerel yönetimlerin göstereceği pozitif ayırımcılıktan geçer ve bu bizim talebimizdir. Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’a çıktığı yolda başarılar diliyoruz’’dedi.

BAYKAN "ATEŞTEN GÖMLEĞİ GİYMEYE HAZIRIZ"

Ahmet Baykan ise yaptığı konuşmada; ’’Çerkeslerin bu cumhuriyetin kuruluşunda gösterdikleri olağanüstü çabaları unutmak mümkün değil. Kendisinin de Çerkes kökenli olduğunu belirten Ahmet Baykan, bu coğrafya da varoluşumuzun sebebi yüce Atatürk’ü de rahmetle anıyorum dedi. Baykan Maltepe'ye hizmet etmek için ateşten gömleği giymeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: BAYKAN, ÇERKESLERİN, KONUĞU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı