Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 10:24
 
Dopdolu 4 Gün Yaşadılar
Pendik Belediyesi, yardım sağladığı ailelerin çocuklarına yönelik düzenlediği kampla unutulmaz 4 gün yaşattı. Okçuluk, darty, voleybol, hentbol, futbol, painball ve doğa yürüyüşü aktivitelerinin yapıldığı kampa 115 çocuk katıldı.
YEREL Haberi
Dopdolu 4 Gün Yaşadılar

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, yardım sağladığı ailelerin çocuklarına yönelik kamp programı düzenledi. Kocaeli Diriliş Kamp Alanı’nda düzenlenen programda 115 çocuk dopdolu 4 gün yaşadı. Çocuklar kampta okçuluk, darty, voleybol, hentbol, futbol, paintball ve doğa yürüyüşü yaparak eğlenceli zaman geçirdi.  Hava kararınca geleneksel kamp ateşini de yakmayı ihmal etmeyen katılımcılar, etrafında bir araya gelerek sohbet edip oyunlar oynadılar. Çocuklar, kendilerine böylesine  güzel bir anı yaşattığı  için Pendik Belediyesine teşekkür ettiler.

Tarihe ‘mini’ bir yolculuk

Öte yandan Pendikli engelli ve aileleri, düzenlenen  gezi programıyla  Miniaturk’te kısa bir tarihi  yolculuk ve Boğaz turuyla da İstanbul’un eşsiz güzelliklerini görme fırsatı yakaladılar.

Pendik Belediyesinin engellilere yönelik  gezi programları sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerde katılımcılar önce Miniatürk’e giderek  tarihe mini bir yolculuk yaptı.  Ardından ise yine Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen  Boğaz turuna  çıkan engelliler ve aileleri,  İstanbul’un eşsiz güzelliklerini görme fırsatı buldu.  Boğaz turuyla birlikte toplamda 132 kişinin katıldığı gezi programı  oldukça güzel ve samimi bir atmosfer içinde tamamlanmış oldu. Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri,  Eylül ayında da devam edecek  programlarda  Boğaz Turu ve Miniatürk’ün  yanında bir de Darıca Hayvanat Bahçesi’ne  yönelik bir gezinin düzenleneceği bilgisini verdiler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dopdolu, 4, Gün, Yaşadılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı