Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 12:57
 
ELÇİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Pendikli ünlü işadamı ve siyasetçi Hüsamettin Elçi’nin oğlu Sadrettin Elçi, hayatını kaybetti.
YEREL Haberi
ELÇİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

21/08/2017 akşam saatlerinde evinin önünde kalp krizi geçiren Sadrettin Elçi (40) kaldırıldığı 
Pendik Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sadrettin Elçi, evli ve iki çocuk babasıydı. Vefat haberiyle birlikte çok sayıda Pendikli Duduzar Tesislerine akın etti. Hüsamettin Elçi, Duduzar’da taziyeleri kabul etti.

Kooperatifi Başkanı Hüsamettin Elçi’nin oğlu Sadrettin Elçi, son yolculuğuna uğurlandı.
Evine giderken, kapı ö-nünde kalp krizi geçi-ren Sadrettin Elçi, kalp krizi geçirdi. Pendik Devlet Hastanesine kaldırılan 41 yaşındaki evli iki çocuk babası Sadrettin Elçi, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Elçi’nin ölümünü duyan çok sayıda vatandaş önce hastane önüne daha sonra da sahibi oldukları Duduzar turis-tik tesislerine akın etti. Duduzar tesislerine gelen 112 ambulansı da Sadrettin Elçi’nin babası Hüsamettin Elçi’yi kontrol altında tuttu.
Elçi’nin cenaze namazı Kaynarca’da bulunan Merkez Camiinde kılındı. Eski Pendik müftüsü Süleyman Ateş’in kıldırdığı cenaze namazında kalabalık nedeniyle caminin avlusunda izdiham yaşanırken, Hüsamettin Elçi ise taziyeleri kabul etti. Genç yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Elçi’nin cenaze namazına Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Salih Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK parti İstanbul Millet vekili Osman Boyraz, AK Parti Bayburt Millet vekili Şahap Kovaoğlu, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, CHP İstanbul eski millet vekili Berhan Şimşek, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, Pendik Emniyet Müdürü Alparslan Atalay, dare müdürleri, Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve esnaf odası başkan ve yöneticileri katıldı ve binlerce sevenleri katıldı.
Elçi’nin cenazesi burada kılınan namazdan sonra, Şeyhli mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze namazını kıldıran Ateş, cenaze namazından önce baba Hüsamettin Elçi ye söz verdi. Acısını payla-şanlara teşekkür eden Hüsa-mettin Elçi, “Hani nasıl bilir siniz diye sorulur ya; bir baba olarak benim oğlum çok farklıydı. Çünkü onda farklı bir edeb, adap, terbiye ve ahlak vardı. Şimdiye kadar bir oğul olarak bana hiç kırıp üzmedi. Önüme hiç çıkmadı. Bana bir kez itaatsizlik etti onda da şimdi önüme ölümü getirdi. Kendi ellerimde ondan (Allahtan) aldım, ona gönderiyorum. Acımı paylaşan ve buraya gelen herkesten oğlumun Allahın cennetine kavuşması için sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum”dedi.

Haber :Gülin Gülşah ALDOĞAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELÇİ, AİLESİNİN, ACI, GÜNÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı