Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 10:44
 
EŞİ GÖRÜLMEMİŞ FÜZE GELİYOR
Kuzey Kore'nin füze programı son yıllarda büyük gelişme gösterdi.
DÜNYA Haberi
EŞİ GÖRÜLMEMİŞ FÜZE GELİYOR

Programına II. Dünya Savaşı tasarımlarından esinlenen topçu roketleri ile başlayan Kuzey Kore'nin yetkilileri artık ABD'yi vurma kapasitesine sahip olabilecek uzun menzilli füzeleri söylüyor.

 

KİM’DEN TRUMP’A UYARI

Devlet televizyonundan eşine pek sık rastlanılmayacak şekilde kouşma yapan Kim Jong-un ise, ‘akıl hastası’ olduğunu ifade ettiği ABD Başkanı Trump'ın böyle konuşarak onu korkutamayacağını söyledi ve yaptırımlarla kendini korkutmak isteyen Batı'ya seslenerek, ‘Trump'ın konuşması beni korkutmak ya da vazgeçirmekten ziyade, gittiğim yolun doğru yol olduğuna beni inandırdı. Bu yolu sonuna kadar izleyeceğim.’ dedi.

Diğer yandan, Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump için 'havlayan köpeğin tekidir' diyerek Trump'a hakaretler yağdırdı.

Çin ve Rusya bugün Kuzey Kore yakınlarında ortak deniz tatbikatına başladıklarını duyurdu. Bunun üzerine Kuzey Kore, ne Çin'den nede ABD'den korkmadıklarını duyurmuştu.

Geçen günlerde Japonya üzerinden fırlattığı füzeyle, uluslararası baskıya rest çeken Kuzey Kore, 3 Eylül'de de altıncı ve en güçlü nükleer denemesini gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EŞİ, GÖRÜLMEMİŞ, FÜZE, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı