Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 19:25
 
GEMEREK AK PARTİ KONGRESİNİ YAPTI
7. Olağan Kongre Sürecini “İnandığın Yolda Yürü” sloganı ile başlatan AK Parti Sivas İl Teşkilatı 3. İlçe Kongresini Gemerek’te gerçekleştirdi. Gemerek Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongreye TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İlçe Başkanları İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Gemerekliler katıldı.
SİYASET Haberi
GEMEREK AK PARTİ KONGRESİNİ YAPTI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Gemerek İlçe Başkanı Çağrı Gökhan Balcı, AK Parti sayesinde Gemerek ilçesine birçok yatırım yapıldığını ifade ederek, “ İlçemizde devlet yatırımları şantiyeleri birer birer çalışmaya başladı. İlçemizdeki sağlık sorunları ile alakalı çalışmalarımızı geçen günlerde Semiha Ekinci Vekilimizle birlikte Sağlık Bakanımıza ilettik, kendileri gerekli desteği vereceklerini ifade etti.  Hükümetimizin desteği ile bütün sorunlarımızı çözeceğiz ve özellikle İl Başkanımız ile çok uyumlu çalışıyoruz” diye konuştu.

Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı da, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Gönül Belediyeciliğini ilçemize getirdik. Hiçbir ayrım yapmadan İlçemizi nasıl kalkındırabiliriz onun derdine düştük. İlçemizde yıllardır sorun haline gelen İçme suyumuz için alt yapı çalışmalarımız devam ediyor ve bu yıl içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Gemerek’te artık sular 7 gün 24 saat akacak ve su sorunu tarihe karışacak” dedi.

Gemerek’e verdikleri önemi anlatarak sözlerine başlayan İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Gemerek’te konuşmak evimde konuşmak gibi, çünkü 5-6 yıldır gelip gittiğim, farklı ilçe başkanları ile, farklı yönetimler ile çalışma yaptığımız bir ilçemiz.Biz İl Teşkilatı olarak özellikle Gemerek ve Gemereklileri çok seviyoruz. Bizim burada bir hayalimiz vardı. Her toplantımızda Gemerek Belediyesini nasıl AK Belediye yaparızın hesabını yaptık ve hayallerimiz 31 Mart seçimlerinde sizlerin desteği ile gerçekleşti.Gemerek’i artık AK bir belediye yönetiyor. Bu süre zarfı içerisinde teşkilatçılık örneği gösteren Çağrı Başkanım, Kadın Kolları Başkanım ve Gençlik Kolları Başkanım adayımıza sahip çıkarak çalışmalarını birlik beraberlik içerisinde yürüttüler kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Son olarak konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise Ülke gündemini değerlendirerek sözlerine başladı. Milletvekili Yılmaz, “Bugün Suriye’de ne işimiz var diye konuşanlar var.Bizim Suriye’de iki gayemiz var, birincisi sınırlarımızın ötesinde bir terör koridoru oluşmasına fırsat vermemek, Eğer terör koridoru olmasına izin verirsek Türkiye’nin Orta Doğu’ya açılan bir kapı olması mümkün değil. İkinci bir husus orada yaşayan yaklaşık 4.5 Milyon insanı yerinde tutmaktır. Kahraman bir Mehmetçiğimiz var, Mehmetçiğimizi destekleyen bir savunma sanayimiz var ve Mehmetçiğimize dua eden bir milletimiz var” ifadelerini kullandı.

Birlik beraberlik mesajları da veren Milletvekili Yılmaz, “En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Hiç kimsenin kendini sahipsiz hmemesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti kimsesizlerin kimsesidir. Bizim amacımız da hiç kimseye sahipsiz olduğunu htirmemektir. Bu kapsamda 80 Yılda yapılandan çok daha fazlasını yaptık. Diğer partilerin sayacak hizmeti olmadığı için bizim eksikliklerimizi sayıyor. Birlik ve Beraberliğimiz sürdüğü müddetçe eksiklikleri gidermek yine bizlere nasip olacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen kongrede Mevcut Başkan Çağrı Gökhan Balcı ile devam kararı alındı.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: GEMEREK, AK, PARTİ, KONGRESİNİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı