Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 09:28
 
"HAYKO" TARTIŞMASI BİTMİYOR!
Kartal Belediyesi 30 Ağustos kutlamaları için Hayko Cepkin'i sahneye çıkarınca tartışmalar bitmedi.
KÜLTÜR Haberi

Milletçe büyük bir gurur ve sevinçle kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımıza Kartal'da törenler için sahneye çıkarılan Ermeni sanatçı Hayko Cepkin tercihi gölge düşürdü.

2011 yılında ülkemizi Eurovision'da temsil eden Sanatçı Hadise için sarf ettiği sözler hala hafızalarda tazeliğini koruyan Hayko Cepkin, o günlerde magazin gazetelerine "Benim elimde olsa Eurovision'a Hadise'nin yerine ben gitmek isterdim. Ermenistan Eurovision'a katılma kararı aldıktan sonra çok heveslendim. Çünkü bir "ERMENİ" olarak benim sahneye TÜRK BAYRAĞI altında çıkmam çok manidar bir olay olacaktı." sözleri oldukça tepki toplamıştı.

Milli Bayramları büyük bir coşku içerisinde kutlamayı geleneksel hale getiren Kartal'da binlerce Türk Bayrağı sallanırken sahnede şarkıları ünlü Popçu Hayko'nun seslendirmesi gerçekten düşündürücü.

30 Ağustos Zafer Bayramı gibi çok önemli bir kutlama töreninde kendisini Türk olarak görmeyen bir sanatçının Türk'ün en önemli bir destanı olan Büyük Taarruz'un 95. yıl dönümü etkinliklerine davet edilmesi, Kartal Belediyesi gibi Atatürk ve Vatan aşığı olduğu bilinen bir kuruma hiç yakışmadığı izleyicilerin ortak düşüncesiydi.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: "HAYKO", TARTIŞMASI, BİTMİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı