Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 17:46
 
İZNİK'TE KARAKUCAK GÜREŞLERİ
İznik Elmalı Mahallesi Alıç Yaylası Karakucak Güreşleri 28 Temmuz 2019 Pazar günü saat:11.00' da başlayacak. En son 1999 yılında gerçekleşen güreşlere geçtiğimiz yıl yeniden başlandı. Alıç Yaylası Kara Kucak Güreşleri İznik Kaymakamlığı, İznik Belediye Başkanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu ortaklığında Elmalı Köyünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
YEREL Haberi
İZNİK'TE KARAKUCAK GÜREŞLERİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayacak programda Kafkas Halk Oyunları Gösterisi, Mehter Gösterisi, Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şeriflerin okunmasının ardından Kara Kucak Güreşleri start alacak.

Birbirinden tecrübeli Baş Pehlivanlar Alıç Yaylası Er Meydanında birbirleri ile yarışacak. Elmalı Mahallesi Alıç yaylasında Kara Kucak Güreşlerinde Pehlivanlar,55-60 kg , 65 kg , 70 kg ,75 kg , 80 kg , 90 kg 90+130 kg ( Baş Pehlivanlık )  dallarında güreş yapacak.

Geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve 19 yıl aradan sonra büyük ilgi gören, Elmalı Mahallesi Alıç Yaylası Kara Kucak  Güreşleri bu yıl daha fazla ilgi göreceği belirtildi. Alıç Yaylası, Güreş severleri ve yiğit erleri meydana davet ediyor.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: İZNİK'TE, KARAKUCAK, GÜREŞLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı