Haber Detayı
09 Eylül 2017 - Cumartesi 23:43
 
Kadıköy Afete Hazırlanıyor
Kadıköy Belediyesi 17 Ağustos depreminin yıl dönümüne bir gün kala “Kadıköy Afet Hazırlıkları Bilgi Paylaşımı Etkinliği” yaptı. Yapımı süren Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı’nda yapılan etkinliğe mahalle muhtarları ve Kadıköylüler katıldı. Belediyenin olası afet hazırlıkları kapsamında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verildi.
YEREL Haberi
Kadıköy Afete Hazırlanıyor

Kadıköy Belediyesi 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümüne bir gün kala, Kozyatağı Mahallesinde yapımı devam eden Afet Eğitim ve Bilinçlendirme parkı içerisinde afet bilgilendirme etkinliği yaptı. Mahalle muhtarları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve Kadıköylülerin katıldığı etkinlikte Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şule Sümer belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etkinlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Bizler tedbirler alıp halkımızın bilinçlenmesini sağlamak istiyoruz" dedi. Deprem dahil olmak üzere oluşabilecek tüm doğal afetlerin neden olduğu zararları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Biz doğayla uyum içerisinde yaşarsak ve bunları bilip önlemimizi alırsak can kaybı yaşanmaz. Maddi zararlar her zaman telafi edilebilir fakat can kayıpları hiçbir şekilde telafi edilemez. Evler dere yataklarına yapılırsa selle karşı karşıya kalınır. Binalar sakat olursa her zaman büyük zararlarla karşı karşıya kalınır " dedi.

Mahallelerde gönüllü ekiplerin kurulduğunu belirten Nuhoğlu, "Kadıköy'de 21 mahallemizde gönüllü çalışma grupları oluşturduk, küçük adımlarla da olsa yürüyeceğiz. Biz şimdi arama kurtarma ekiplerini kurduk. Bunlarla ilişkili olarak mahallelerdeki muhtarlarımızla ilişkilerimizi kurduk. 70 bin çocuğa burada eğitim verdik ve vermeye devam edeceğiz. Her sabah televizyonlarımızı açtığımızda eğitim, sağlık gibi konularda olduğu gibi bu konuda gündemimizde olacak. Bizim görevimiz halkımızın güvenini alıp, rahat ve ekonomik anlamda onlar için konforlu bir yaşam tasarlayabilmek. Biz yürüyeceğiz, herkes ülkede kendi işini yaparsa biz güvenli bir oluruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadıköy, Afete, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı