Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 21:11
 
KARABÜK'LÜ KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere ve okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlayan Sosyal Yaşam Merkezi kreş öğrencilerine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
YEREL Haberi
KARABÜK'LÜ KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerinin sertifika törenine Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel Hanımefendi, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Karabük Halk Eğitim Müdürü Dursun Yeşiloğlu, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Karabük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cavit Kesginci, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammet Yılmaz ile Erdal Üngören, Şirinevler Mahallesi Muhtarı Ozan Özçelik ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Sayın Valim, sayın hanımefendi, değerli kurum müdürlerimiz, değerli mahalle sakinleri, değerli konuklarımız hepinizi saygı ile selamlıyorum. 2009 senesinde göreve geldiğimiz zaman bizim önemli projelerimizden bir tanesi Sosyal Yaşam Merkezleri idi. Şu anda tüm Karabük'ün mahallelerine hitap edecek şekilde 23 tane Sosyal Yaşam Merkezimiz faaliyetine devam etmektedir. Yapılan belediye hizmetleri halk tarafından irdelenip her seçimde önümüze koyulur. Bize söylenilen söz "Bu Sosyal Yaşam Merkezleri ne işe yarayacak, bu kadar masraf neden yapılıyor?". Biz 2009 senesinde ilk başlatmış olduğumuz okuryazarlık kurslarından 500'e yakın arkadaşımıza sertifika verdik. Biz şuna inanıyoruz; Yalnızca bu 500 okuryazar arkadaşımız bu Sosyal Yaşam Merkezlerinin tüm masraflarını çıkartmıştır. Yine aynı şekilde tüm etkinliklere devam ettik. Mili Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Müftülüğümüz bizi her konuda her zaman destekledi. Bir kişi dahi olsa bununla ilgili okur -yazarlık kursları açıldı, diğer işler ile ilgili kurslar açıldı. Faaliyetlerimize davam etmeye çalışıyoruz ki bu güne kadar 50 binin üstünde arkadaşımıza sertifika vermişizdir. İnşallah gelişen mahallelerimize Sosyal Yaşam Merkezleri açarak tüm eksiklikleri ortadan kaldıracağız. Bugün buradaki programımızın içerisindeki en önemli konu şu. Biz burada her zaman söylüyoruz. Bir kişi dahi herhangi bir vesile ile okuryazar değilse bunda utanılacak bir problem yok. Gelsin biz ona bir sınıf açalım. Diğer bir olay ise her hangi bir vesile ile nikâhını kıyamamış vatandaşımız varsa bunlardan hiç ücret almadan belediyemiz tarafından nikâhlarının kıyılma işlemlerini yapıyoruz. Bugüne kadar en az 300'ün üstünde vatandaşımızın nikâh işlemlerini tamamlamış olduk. Burada emeği geçen bütün hocalarımıza, özellikle Milli Eğitim Müdürümüze, Halk Eğitim Müdürümüze ve Müftümüze ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kurslara katılan ve destek veren halkımıza teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi kreş öğrencilerinin düzenledikleri gösteriler izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Konuşmaların ardından Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından tören sona erdi.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: KARABÜK'LÜ, KURSİYERLER, SERTİFİKALARINI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı