Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 19:36
 
KARTAL'DA ANKETLER KİMİ GÖSTERİYOR?
31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere tam bir ay kala adayların çalışma tempoları da giderek artıyor. Adayların performansı ve anket sonuçları oldukça çarpıcı.
SİYASET Haberi
KARTAL'DA ANKETLER KİMİ GÖSTERİYOR?

Kartal'da da yarış kıran kırana devam ederken, en çok merak edilen konu ise son çalışma tempolarının ardından adayların hangisinin önde olduğu ve seçimin sonunda ipi kimin göğüsleyeceği.

Bilindiği gibi Kartal'da 2 cepheli bir seçim gerçekleşirken, AK PARTİ ve CHP adaylarından birinin seçimleri kazanacağı açıkça görülüyor. Her ne kadar SP, DP, DSP gibi partiler ve Bağımsızlar da aday çıkarmış olsa bile bu gerçek değişmeyecek gibi duruyor. HDP'nin de Kartal'da adayını geri çektiğini hesaba katarsanız ibrenin CHP'den yana kaydığını görebilirsiniz. 

Ancak tüm bu şartlara rağmen önemli sayıda kararsız bir seçmen kitlesinin de varlığını unutmamak gerekir.

Seçimin bir başka belirleyicisi olan şey de Meclis üyeleri listeleri. Bu listeler açıklandıktan sonra her iki tarafında itirazları oldu, ancak sorun şimdilik bitmiş gibi görünüyor. Eğer olağanüstü bir durum olmazsa tabi ki.

Aday bazında baktığımızda ise AK PARTİ adayı Ebubekir Taşyürek'in deneyimli bir siyasetçi olmasının yanında, Kartal'ı yakından bilen ve yıllardır her türlü etkinliğe icabet eden ve de Kartallıları, hem sevinçli hemde hüzünlü günlerinde yanlız bırakmayan bir isim olarak dikkatleri üzerine toplamasına rağmen, seçim çalışmalarında gösterdiği performans biraz düşük izlenimi veriyor. Gerçekleştirdiği toplantılarda hep aynı cümleleri kullanması, genel konulara daha çok zaman ayırması, yerelde Belediye yönetimini suçlayıcı bir tavırda görünmesi ile henüz projelerinden bahsetmemiş olması eksi puanlar olarak görülmekte.

 

CHP adayı Gökhan Yüksel ise Belediye Meclis üyesi ve son iki yıldır Başkan yardımcılığı görevi yapmasından ötürü Kartal'da daha çok bilinirliğe sahip. Henüz çok fazla tecrübeli olmasa da duruşu ve konulara hakimiyeti ve iyi bir hatip olması onu öne taşıyan unsurlar. Toplantılarda sergilediği "dersine iyi çalışmış öğrenci" imajı vermesi de önemli bir husus. Genç oluşu ve dik duruşu ile taktirleri artıları toplarken, aynı zamanda bu işi becerebilir mi? sorularına da maruz kalmasına neden oluyor.

Gelelim bu veriler ışığında yapılan anketlerde elde edilen sonuçlara!

Buna göre Kartal'da önemli bir şirket adına yapılan anket çalışmasından elde edebildiğimiz bilgilere göre CHP adayı Gökhan Yüksel şu an 5-6 bandında önde görünüyor. Ancak kararsızlar dağıtılmadan elde edilen bu sonucun kararsızlar dağıtıldığında düştüğü de açıkça görülüyor. 

Anket sonuçları adayların bugüne kadar elde ettikleri performans üzerinden yapıldığından, önümüzdeki bir ay'da elde edecekleri veriler son derece önem arz ediyor.

Bilimsel veriler eşliğinde ve donanımlı kadrolar ile seçime daha çok asılacak olan bir taraf kazanacak. Bekleyelim görelim...

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: KARTAL'DA, ANKETLER, KİMİ, GÖSTERİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı