Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 07:25
 
KARTAL YENİ HASTANESİNE KAVUŞTU
Kartal Cevizli'de bulunan Lütfi Kırdar Hastanesi’nin yenilenen poliklinikleri hizmete açıldı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştıma Hastanesi’nin yenilenen poliklinikleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılımıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açıldı.
GÜNDEM Haberi
KARTAL YENİ HASTANESİNE KAVUŞTU

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştıma Hastanesi’nin yenilenen poliklinikleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da katılımıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekilleri Serkan Bayram ve Eyüp Özsoy, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gülten Durdu, İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, Başhekim Recep Demirhan, hastane çalışanları ve davetlilerin de katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşan  Başhekim Recep Demirhan hastane ve yenilenen polikliniklerle ilgili teknik bilgiler vererek, hastanenin bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

TAŞYÜREK HAYIRLI OLSUN DEDİ

Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek ise, açılışı yapılan polikliniklerin İstanbul ve bölge halkına hayırlı olmasını dileyerek, teşekkürlerini sundu.

KARTAL SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Açılışta konuşan ve yeni hastane binasında incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca, ise konuşmasında; “Yeniden yapılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdik. Kartal, burada yapacağımız yatırımlarla bölgenin sağlık üssü olacak. Hastanemizin bulunduğu bölgenin adını Kartal Şehir Hastanesi olarak değiştirme kararı aldık. Kartal için de bu bölgeye hizmet etmeyi hedeflediğimiz, yani Kartal’ın şehir hastanesi olabilecek yeri bu bölge olarak planlıyoruz. Koşuyolu Kardiyoloji Kalp Damar Hastanesi ve bu hastanemiz dahil olmak üzere bütün bu alanı, hatta daha da geniş kılarak Kartal bölgesine hizmet edecek, üniversite ile iş birliği içerisinde olabilecek, hastanın artık buradan başka yere sevk edilmediği, adı artık Kartal Şehir Hastanesi olan bir bölge olacak.

YAVUZ SELİM HASTANESİ DE FARKLI BİR HASTANE OLARAK PLANLANIYOR

İlla kamu-özel iş birliğiyle yapılması gerekmiyor. Fonksiyonel olarak önemli olan nitelikli dal hastanelerinin bir araya geldiği sağlık komplekslerinin adı şehir hastanesi olacak. Yılan Yavuz Selim Hastanemizi de farklı bir statüde yine hastane olarak yeniden inşa edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni poliklinikleri hep birlikte kesilen kurdale ile hizmete açıldı.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: KARTAL, YENİ, HASTANESİNE, KAVUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı