Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 11:24
 
ŞAMPİYONLARIN ŞAMPİYONU “VAHAP ŞANAL” OLDU
“Şampiyonların Şampiyonası” olarak da adlandırılan 2019 Türkiye Satranç Şampiyonası sona erdi.
SPOR Haberi
ŞAMPİYONLARIN ŞAMPİYONU “VAHAP ŞANAL” OLDU

Kıyasıya süren şampiyonluk mücadelesinde Büyük Usta (GM) Vahap Şanal hiç yenilgisiz liderlik koltuğuna yerleşti. Türkiye’nin en güçlü 11 satranç sporcusunun mücadele ettiği Şampiyonada, ikinciliği GM Mustafa Yılmaz, üçüncülüğü ise IM Mert Yılmazyerli elde etti. Bu başarıların yanı sıra ilk üç sıralamaya giren sporcular, Türkiye’yi 2020 yılında gerçekleşecek olan Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası turnuvasında temsil edecek.

 

Bu yıl Güriş Holding sponsorluğunda, eski Türkiye Şampiyonu Nevzat Süer anısına düzenlenen şampiyonanın kapanış töreni Antalya Mirage Otel’de yapıldı. Şampiyonların Şampiyonası'nda 11 usta isim GM (Büyük Usta) Vahap Şanal, GM Mustafa Yılmaz, GM Kıvanç Haznedaroğlu ve IM (Uluslar arası Usta) Deniz Özen, Can Alp Cansun, IM Cem Kaan Gökerkan, IM Ege Köksal, FM (FIDE Ustası) Kayra Kamer, IM Mert Yılmazyerli, FM Volkan Sevgi, CM (Usta Adayı) Atilla Köksal Yüksel mücadele etti. Şampiyonlar geçidi yaşanan törende konuşma yapan TSF Başkanı Gülkız Tulay, ilk üç sıralamaya giren sporcuların 2020 Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edeceğini müjdeledi.

 

GÜLKIZ TULAY: “ŞAMPİYONLARIMIZIN MÜCADELESİ DE BİR BAŞKA OLUYOR”

Antalya’da, 11 tur boyunca centilmence bir mücadeleye şahit olduğunu dile getiren TSF Başkanı Gülkız Tulay, ‘şampiyonlarımızın mücadelesi de bir başka oluyor’ diyerek düşüncelerini şöyle aktardı:

 

“Bizim yatırımımız, gençlere. Bugün burada görüyorum ki, biz gerçekten geleceğe çok özel miras bırakıyoruz. Sizler, bizim en büyük mirasımızsınız. 11 tane pırıl pırıl sporcu, şampiyonlara yakışır şekilde bir yarışa girdi. Elbette ki, tek bir kişi Şampiyonların Şampiyonu olacaktı. Bu kişi, Büyük ustamız Vahap Şanal oldu. Dünyanın birçok yerinde de bizi gururlandıran sevgili Şanal’a başarısından ötürü tebrik ediyorum. İlk üç sıralamaya giren arkadaşlarımıza da 2020 yılında yapılacak Avrupa Bireysel Şampiyona’da TSF olarak destek vereceğiz. Bizlerin eli ve yüreği hep gençlerle olacak.

Türk satrancının en önemli turnuvalarından biri olan bu şampiyonada bizlere ve Türk sporuna destek olan Güriş Holding’e ve Yamantürk ailesine verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Birlik ve beraberliğimiz gücümüze güç katacak.”

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: ŞAMPİYONLARIN, ŞAMPİYONU, “VAHAP, ŞANAL”, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı