Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 19:10
 
SİVAS KAMPANYAYI BİRLEŞTİRDİ
Covid 19 tedbirleri kapsamında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan öncülüğünde yapılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti Kampanyası”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye Kampanyası”yla birleşti.
YEREL Haberi
SİVAS KAMPANYAYI BİRLEŞTİRDİ

Covid 19'a karşı Sivas'ta alınan önlemlere ek olarak günlük çalışan vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılması amacıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan öncülüğünde il protokolünün katılımıyla başlatılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti” isimli yardım kampanyası Cumhurbaşkanının başlattığı “Biz Bize Yeteriz Yardım Kampanyası”na dâhil oldu.

 

Bu kapsamda “Biz Bize Yeteriz Türkiye Yardım Kampanyası”nın Tanıtım Toplantısı, Özel İdare Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Hastalığın yayılmaması için tedbiri elden bırakmamız lazım… Belki esnaflarımız çok zordalar ama bu hastalıktan en kısa sürede kurtulmak için bu önlemleri almak zorundayız. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan kampanyanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

 

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, hepimiz imtihan içerisindeyiz. Bu süreçte aslolan gerekli tedbirleri alarak bu salgını daha fazla kişiye yayılmadan atlatmak. Biz de Sivas Belediyesi olarak ilk andan itibaren dezenfekte ve temizlik çalışmalarını başlatarak üzerimize düşeni yaptık. Bu nokta da başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, Emniyet, Jandarma ve Belediye çalışanlarımıza Sivaslılar adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Özellikle esnaflarımız başta olmak üzere işçi kardeşlerimiz için nasıl bir çalışma yaparız.” diyerek, görüşmeler gerçekleştirdik ifadelerini kullanan Başkan Bilgin, “Bugün saat 15'.00’te “Vakit Gardaşlık Vakti” adı altında tüm STK'lar, Siyasi Partiler, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, esnaflar ile bir araya gelerek yardımlaşmanın en çok ihtiyaç olduğu bu dönemde nakdi yardım şeklinde bir kampanya başlatalım istedik. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın dün başlattığı kampanyayla bu kampanyaya dâhil olduk.” dedi.

 

“Sivaslılar olarak devletimizin, milletimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla da daha önce planladığımız toplantıyı iptal etmedik.” diyen Başkan Bilgin, “Bizler bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız.” ifadesini kullandı.  

 

Vali Salih Ayhan ise koronavirüse karşı ilimizde çok sayıda tedbir alındığını belirterek “Gündelik çalışan vatandaşlarımız için bir fon oluşturmak amacıyla başlatmayı planladığımız kampanyayı Sayın Cumhurbaşkanımız ulusala taşıdı, böylelikle çok daha anlamlı oldu. Burada toplanan yardımlar illere gönderilecek bizlerde ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza bu yardımları ulaştıracağız.” ifadesini kullandı.

 

Konuşmaların ardından daha önce kampanyaya birer maaşlarını bağışladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan ve diğer protokol üyeleri Korona Yazıp 8119'a sms atarak kampanyaya bir kez daha destek verdiler.  

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: SİVAS, KAMPANYAYI, BİRLEŞTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı