Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 15:42
 
SİVAS'TA CORONAVİRÜS'LE MÜCADELE
Corona virüs salgını dünyada büyük bir sorun olmaya başlarken, Sivas Belediyesi de ilk andan itibaren 'Tedbir bizden, takdir Allah’tandır' diyerek salgın hastalığın yayılmasının önüne geçmek adına birçok tedbir aldı.
YEREL Haberi
SİVAS'TA CORONAVİRÜS'LE MÜCADELE

Vatandaşlarımız sık kullandığı toplu taşıma araçları, çocuklarımızın oyun alanları olan park ve bahçeler, kamu kurumları, Belediye birimlerimiz, vatandaşlarımızın yoğun kullandığı özel kuruluşlar, kamu iştiraki olan kuruluşlar, camiler, sağlık ocakları, eczaneler, askeri birliklerimiz, emniyet teşkilatımıza ait birimler dezenfekte edildi ve aralıksız şekilde dezenfekte edilmeye devam ediyor.

 

Corona virüs için ülke genelinde İçişleri Bakanlığımız da bir genelge çıkardı. Genelge kapsamında alınan tedbirlerde uygulanmaya başlandı.

 

Bu kapsamda Belediyemiz tarafından da bir dizi tedbir alındı.

 

1- İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sağlık tedbirleri kapsamında nikâh salonlarımızda geçici olarak yalnızca iki tane şahidin katılımıyla nikâh kıyma işlemi yapılacak.

 

2- Sosyal yardımlarımız düzenli olarak devam edecektir. Belediyemizin ‘Veren El ile Alan Eli’ buluşturan Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankamız vatandaşlarımızın alışveriş yapmaları için açık olacak.

 

3- Mezarlıklar Müdürlüğümüz tarafından cenaze hizmetleri için oluşturduğumuz taziye aracı uygulaması İçişleri Bakanlığı’mızın ilgili genelgesiyle geçici olarak durdurulmuştur.

 

4- Kültür merkezlerimizdeki kurslar Milli Eğitim Bakanlığı ile eş zamanlı olarak durdurulmuştur.

 

5- Belediyemiz işletmelerinden sıcak ve soğuk çermik otellerimiz içerisinde bulunan; havuzlar, hamamlar, sosyal tesislerimizin çay bahçeleri ve kafeteryalarımız, İlgili genelge gereğince bu süre zarfında kapatılmıştır.

 

Tedbirlere ilave olarak vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini de alması kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından önemlidir. 

 

Bu nedenle;

 

6- Vatandaşlarımız emlak, reklam ve ilan vergilerini E-belediye üzerinden online ödeme olarakta yapabileceklerini hatırlarız.

 

7-Vatandaşlarımızın yine su borçlarını, E-belediye ve anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ile ödeyebileceklerini hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.

 

Korona virüse karşı hemşerilerimizin zorunlu haller dışında evlerinden çıkmayacaklarına inanıyor. Bu sürecin en kısa zamanda aşılacağını umuyoruz. Bu dönemi en iyi şekilde atlatıp sağlıklı günlere kavuşacağız.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: SİVAS'TA, CORONAVİRÜS'LE, MÜCADELE, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı