Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 15:25
 
SİVASLI AK GENÇLER TOPLANDI
AK Parti Gençlik Kolları Sivas İl Başkanı Fatih Sakarya, göreve geldikten sonra ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
SİVASLI AK GENÇLER TOPLANDI

Toplantı da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sakarya; " Bildiğiniz Üzere Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Duman'ın 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkan Yardımcısı olmasından dolayı boşalan Gençlik Kolları Başkanlığı görevine Gençlik Kolları Genel Başkanımız Ahmet Büyükgümüş'ün tensibleriyle 25 Temmuz tarihinde atandım. Bu süre içerisinde bana destek olan başta Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere Sivas Milletvekillerimiz Habib Soluk'a, Semiha Ekinci'ye, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e, İl Başkanımız Hakan Aksu'ya ve İl Yönetimimize, Kadın Kolları Başkanımız Arzu Polat'a ve Merkez İlçe Başkanımız Tarık Eminoğlu'na teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmasından kendinden de bahseden Sakarya, "Öncelikle kendimden kısaca bahsedecek olursam, 1994 Sivas doğumluyum. Sivas'ta faaliyet gösteren Aile şirketimizde Yönetim Kurulu görevi ile ticari hayatımı devam ettirmekteyim. Uzun Yıllar AK Parti Teşkilatlarında Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde ve Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında bulundum." dedi.

Yönetim Listesini oluştururken çeşitli istişareler yaptıklarının altını çizen Gençlik Kolları Başkanı Sakarya, "25 Temmuz tarihinde görevi devraldıktan hemen sonra zaman kaybetmeden çalışmalarımıza başlayarak, yönetimimizi oluşturmaya başladık. Birlikte çalışacağımız dava arkadaşlarımızı seçerken parti binamızda genç kardeşlerimizle tek tek görüşüp istişarelerde bulunarak Sivas'ımıza hizmet edecek genç kadroları oluşturmaya, şekillendirmeye başladık. Siyasi büyüklerimizden fikirler de alarak yönetim listemizi oluşturduk." dedi.

Sakarya açıklamasının ardından Gençlik Kolları Yönetim Kurulu listesini açıkladı.Sakarya'nın listesi şu isimlerden oluşuyor.

Fatih Sakarya

Ahmet Rufai Kılıç

Ahmet Turan Kuruçay

Ali Rıza Ağaca

Amine Doğan

Bilal Güler

Birgül Süer

Burak Asanakut

Burak Zakir Baş

Çağrı Karahan

Emir Alkan

Fevzi Yalçın

İsmail Denizli

Kaan Demir

Mehmet Yıldız

Mehmet Furkan Kuzucuoğlu

Melih Safa Altun

Muhammed Taha Akbulut

Muhammed Yasir Yalçın

Oğuz Demirkaya

Rabia Nur Tuna

Sefa Kartal

Şeyda Darendeli

Taha Yasin Karadağ

Tahsin Hikmet Filiz

Uğur Eker

Yasir Kaya

Yunus Emre Emmioğlu

Yusuf Samkıran

Yusuf Emre Çongar

isimlerinden oluşmaktadır.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise;

Murat Yıldız

Kağan Karakaş

Fatma Höbekkaya

Mehmet Can Yürük

Burak Yıldız

Emrah Kılınç

Kübra Özdal

Muhammed Emirhan Akkaş

Yeşim Aygel

Harun Tan

Mustafa Efe

Semih Kaya

Ali Arslan

Osman Polat Çelik

Murat Aydın

isimlerinden oluşmaktadır.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: SİVASLI, AK, GENÇLER, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı