Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 18:46
 
ULAŞ AK PARTİ KONGRESİNİ YAPTI
7. Olağan Kongre Sürecini başlatan AK Parti Sivas İl Teşkilatı ilk ilçe kongresini Ulaş’ta gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
ULAŞ AK PARTİ KONGRESİNİ YAPTI

Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları ve Ulaşlı vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ulaş İlçe Başkanı Ahmet Uğur, tarihi bir güne şahitlik ettiklerini ifade ederek, “14 Ağustos 2001 günü, hangi umutlarla hangi ideallerle yola çıkmıştık, şimdi dönüp baktığımızda hükümet görevini üstlenmiş 18 Yıldan fazla zaman geçtiğini görüyoruz. Bugün ki kongremizde o ilk gün ki umut ve heyecanı sizlerde görüyorum. Millete hizmet yolunda tarihi başarılara imza atmanın bahtiyarlığını, mutluğunu sizlerle paylaşıyorum. AK Parti tarihinin teşkilatlar açısından belkide en huzurlu dönemini yaşıyoruz. Bunun içinde Bakanımız İsmet Yılmaz ve İl Başkanımız Hakan Aksu’ya teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

Uğur’un arından konuşan AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu ise sözlerine geçtiğimiz günlerde vefat eden Divriği İlçe Başkanı Yasin Uyanık’a rahmet dileyerek başladı. AK Parti Kongrelerin öneminden bahseden Aksu, “Bizim Kongrelerimiz şenlik havasında, şölen havasında birlik ve beraberlik içerisinde geçmektedir. Başka Partilerde olduğu gibi sandalyelerin havada uçuştuğu, kavgaların gürültülerin yaşandığı, Kongreler AK Parti Kongrelerin de hiç olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır, kongreler de gelen arkadaşlarımızın, devam eden arkadaşlarımızın, bu hizmet bayrağını en üst seviyelere taşımak, Ulaş’ı çok daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarına ben can-ı gönülden inanıyorum. “ dedi.

7. Olağan Kongre sürecinde ilk kongreyi Ulaş’tan başlattıklarını ifade eden Aksu, “Bugün ilk Kongremizi Ulaş’tan başlatıyoruz. Çünkü Ulaş bizim için önemli, Ulaş’a önem veriyoruz. Ulaş’ı önemsiyoruz. Bunun en büyük göstergesi ise Ulaş’a yaptığımız hizmetlerdir, yatırımlardır.” İfadelerini kullandı.

Son Olarak Konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Bugüne kadar AK Parti teşkilatlarımızda hizmet veren tüm kardeşlerime hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu bir Bayrak yarışıdır. Yeni görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Siyasetin Öznesi Millettir. “ dedi.

Sivas’a yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Sivas’a her alanda 80 yılda gelen hizmetleri bir kenara koyun birde AK Parti döneminde 17 yılda gelen hizmetlere bakın inanın 80 Yılda gelen hizmetin çok daha fazlası 80 Yılda gelmiştir. İnsana değer verme hepsinden daha fazladır. Yoksulluğu azaltmak, kimsesizlerin kimsesi olmak ve bugünden daha çok yarına umutla bakabilmek bizlerin çok daha fazla çalışmasıyla olur. Millete küsmeyeceğiz, Millete darılmayacağız, Milletin her seçimde verdiği mesajın gereğini yerine getireceğiz. Ben tekrar kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. “ diye konuştu.

Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilerek Seçimlere geçildi. Seçimler sonucunda Tek Liste ile gidilen Kongrede Ahmet Uğur ile devam kararı alındı.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: ULAŞ, AK, PARTİ, KONGRESİNİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı